Šestnáctý ročník soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY na obzoru!

Šestnáctý ročník soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY na obzoru!

V polovině března otevře Regionální Agrární Komora Jihočeského kraje již šestnáctý ročník soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY (CHJ). Za účelem podpory a zviditelnění kvalitních regionálních potravin.

Zájemci o účast v soutěži z řad potravinářů i zemědělců mohou přihlásit maximálně deset výrobků. Příjem přihlášek potrvá od 15.3 do 13.4.2022

Všechny přihlášené dobroty bude hodnotit nezávislá komise prostřednictvím vícekriteriálního bodovacího hodnocení, mezi které patří nejen senzorické vlastnosti, složení ale také prospěšnost a originalita výrobku pro náš region. Výrobek obsahující velké procento lokálních surovin má výjimečný kvalitativní znak a v kombinaci s jedinečnou chutí a vzhledem má veškeré předpoklady k získání práva na užívání značky CHJ.

Slavnostní vyhlášení výsledků 16. ročníku CHJ a předání cen se uskuteční 25.6.2022 ve Sportovně-relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou v rámci 2. ročníku akce s názvem KRMITELKA.  Organizátoři plánují nabídnout jejím návštěvníkům bohatý program, zaměřený na prezentaci historie i současnosti zemědělství a potravinářství v Jihočeském kraji.  

Úspěšní účastníci získají k certifikátu opravňujícímu využívat značku CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY také významnou mediální a marketingovou podporu. Oceněné produkty budou prezentovány na webových stránkách, sociálních sítí v regionálním tisku a televizi. Bonusem bude divácké losování, které určí výherce odměn ve formě předplacené reklamy v regionálních médiích.

Kompletními výsledky nejúspěšnějších výrobků 16. ročníku, doplněné o profesionální fotografie a medailonky výrobců, vydá komora ve formě tištěného i elektronického propagačního katalogu.

Během šestnácti let jihočeští producenti do soutěže přihlásili 2032 výrobků, z nichž 451 získalo značku CHJ. Účast v soutěži je bezplatná a veškeré informace a podrobná pravidla jsou dostupná na  Pravidla 2022, Soutěž | Chutná hezky. Jihočesky (chutnahezkyjihocesky.cz)