Aktuality

Vášnivý včelař Milan Čaloun kočuje za kvalitou

23. 5. 2023 — Rozhovor s Milanem Čalounem, alias Vášnivým včelařem, připravil Tomáš Veber Připravit rozhovor s včelařem v květnu se zdálo být málem nemožné. Milan Čaloun je včelař-profesionál, chová – jeho slovy – „něco málo přes sto padesát včelstev“. A protože sezóna je zrovna na svém vrcholu a on je na produkci medu existenčně závislý, nemá času nazbyt. Nakonec jsme se ale spolu přece na chvíli zapovídali.

celý článek

Jihočeské řeznictví Antoni začne jezdit po kraji s pojízdnou prodejnou

11. 5. 2023 — Jihočeské řeznictví a uzenářství Antoni začne v příštích týdnech jezdit po kraji s pojízdnou prodejnou. Bude rozvážet hlavně zboží, které si lidé objednají přes nový e-shop, nabídne ale také základní podnikové výrobky. Firma tak reaguje i na to, že jí ubyli odběratelé, majitelé některých malých obchodů z různých příčin zavřeli. Firma chce také ještě letos obnovit svou populární prodejnu na hlavní silnici z Českých Budějovic do Krumlova. ČTK to dnes na budějovickém veletrhu Hobby řekl výrobní ředitel firmy Robert Burian.

celý článek

Potravinářská výstava ožije vyhlášením výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY

10. 5. 2023 — V pátek 12. května 2023 bude od 13 hodin patřit pódium pavilonu T na českobudějovickém výstavišti slavnostnímu vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY. Její nejúspěšnější účastníci převezmou kromě certifikátů, opravňujících oceněné výrobky označovat logem CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY, i památečnou skleněnou plaketu a drobné dárky. Ceny převezmou z rukou regionálních autorit, zapojených do soutěže například členstvím v hodnotitelské komisi. 

celý článek

Farmářská burza na CZECH FOOD EXPO oslaví jubileum

2. 5. 2023 — Regionální agrární komora Jihočeského kraje, za podpory Jihočeského kraje, zve na desátý ročník vzdělávacího a inspirujícího semináře s názvem FARMÁŘSKÁ BURZA jihočeské zemědělce, výrobce a prodejce regionálních potravin, vedoucí školních jídelen a dalších gastronomických zařízení, orientovaných na lokální suroviny.

celý článek

Slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY

2. 5. 2023 — Zveme všechny příznivce regionálních potravin na Slavnostní vyhlášení 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Na premiéře potravinářské výstavy v jižních Čechách nebudou chybět jihočeské potraviny.  CZECH FOOD EXPO bude v pátek 12. 05. 2023 od 13. hodin ideální kulisou pro slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY (CHJ), které se uskuteční na hlavním pódiu v pavilonu T. Letošní ročník soutěže (CHJ), která je jedním z nástrojů stejnojmenného projektu realizovaného Regionální agrární komorou Jihočeského kraje, za podpory Jihočeského kraje, přilákal k účasti 51 výrobců regionálních potravin. Ti přihlásili do dvanácti kategorií 156 produktů. 

celý článek