Chutná hezky. Jihočesky začíná, vítězové získají prestižní značku

Chutná hezky. Jihočesky začíná, vítězové získají prestižní značku

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Už pošestnácté mají malí jihočeští producenti šanci uspět se svými potravinami v každoroční soutěži o značku Chutná hezky. Jihočesky.

Krajská agrární komora, která ji pořádá, si klade za cíl díky ní propojit zemědělské výrobce se zpracovateli a následně s obchodníky. Farmáři i další producenti z regionu tak mohou až do 13. dubna podávat přihlášky. Účastnit se však mohou i velké společnosti. Vítězové budou mít možnost nosit na svých výrobcích prestižní označení. „Navíc jsme od letošního roku prohloubili spolupráci s českobudějovickou Jednotou. Společně s Jihočeským krajem také spouštíme pilotní projekt e-tržiště, kde mohou ocenění výrobci uplatnit svou produkci například ve školních jídelnách,“ vysvětluje ředitelka jihočeské agrární komory Hana Šťastná.

Potravináři mohou své výrobky nahlašovat do soutěže ve dvanácti kategoriích. Pokud v ní uspějí, budou se moci zaregistrovat k prodeji právě v Jednotě, s níž agrární komora dlouhodobě spolupracuje. Produkce malých farmářů by se tak snáze mohla dostat do prodejen Terno nebo Trefa. „Máme obecně velký podíl zboží z malovýroby, jsou to tedy regionální potraviny. Pokud nás vítězové požádají o spolupráci, jsme připraveni jim vyhovět. Bude pak záležet jen na nich, zda jim stačí obsadit pulty jen v jejich okolí, nebo v celé síti prodejen,“ podotýká generální ředitel Jednoty Tomáš Rada. Zároveň také připomíná, že žadatelům pomáhá také s dopravou výrobků do prodejen.

Vítěze soutěže Chutná hezky. Jihočesky vyhlásí regionální komora 25. června ve sportovně-relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou, kde se bude souběžně konat druhý ročník potravinářské akce Krmitelka. Doposud za uplynulých 15 ročníků získalo označení 451 z celkového počtu 2 032 přihlášených výrobků. Vítězné produkty už není možné znovu do soutěže přihlašovat. Komise bude v Hluboké nad Vltavou hodnotit přihlášené potraviny už na konci dubna.

Autor: MFD, Jižní Čechy, Michal Bělský