Potravinářská výstava ožije vyhlášením výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY

Potravinářská výstava ožije vyhlášením výsledků  17. ročníku soutěže  CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY

V pátek 12. května 2023 bude od 13 hodin patřit pódium pavilonu T na českobudějovickém výstavišti slavnostnímu vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY. Její nejúspěšnější účastníci převezmou kromě certifikátů, opravňujících oceněné výrobky označovat logem CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY, i památečnou skleněnou plaketu a drobné dárky. Ceny převezmou z rukou regionálních autorit, zapojených do soutěže například členstvím v hodnotitelské komisi. 

Organizátorem akce, podporované Jihočeským krajem, je Regionální agrární komora Jihočeského kraje (RAK JK). Každoroční potravinářské klání je jedním z nástrojů systematické podpory výrobců kvalitních regionálních potravin.

„Do letošního ročníku soutěže (Chutná hezky. Jihočesky) přihlásilo 51 producentů rekordních 156 dobrot, rozdělených do 12 kategorií. Potěšilo nás 12 nových přihlašovatelů a pestrá kombinace potravin tradičních i inovativních.  Největší šanci získat známku kvality měly potraviny zrozené z maximálního podílu jihočeských surovin, výrobky lahodící oku, čichovým i chuťovým buňkám. Také název a obal výrobku vyjadřující regionální příslušnost přinášejí bodové zvýhodnění při poměřování s konvenčními potravinářskými produkty. Jednou z podmínek přijetí potravin a nápojů do soutěže CHJ je jejich aktuální dostupnost v maloobchodě nebo v přímém prodeji,“ uvádí ředitelka RAK JČ Hana Šťastná, kterou těší možnost vyhlašovat letošní výsledky soutěže CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY v rámci premiérového ročníku národního potravinářského veletrhu CZECH FOOD EXPO a výstavy HOBBY. „Myslím, že do kontextu zmíněných expozic naše událost dobře zapadá. Návštěvníci se v prostředí plném lahodných chutí, vůní a kutilských lákadel dozví názvy oceněných produktů a uvidí tváře jejich výrobců z regionu. Při té příležitosti mohou poblíž pódia navštívit malé jihočeské tržiště, na kterém budou produkty od zdejších zemědělců a potravinářů zapojených do projektu CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY k ochutnání i ke koupi.“

Podrobnosti o projektu a soutěži CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY najdete na www.chutnahezkyjihocesky.cz

autor: RAK JK